Przyrodniczy Uniwersytet Trzeciego Wieku EDYCJA 3
EDYCJA 3
kontakt
tel. 61 848 70 26
e-mail: cku@up.poznan.pl 
więcej>>
kontakt

Przyrodniczy Uniwersytet Trzeciego Wieku EDYCJA 3

Przyrodniczy Uniwersytet Trzeciego Wieku
Edycja 3 – semestr letni 2016/2017   W Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu w ramach kształcenia ustawicznego w semestrze letnim roku akademickiego 2016/2017 odbyła się 3 edycja Przyrodniczego Uniwersytetu Trzeciego Wieku (PUTW). PUTW kieruje swoją ofertę do osób, które zakończyły edukację lub działalność zawodową, a chcą rozwijać aktywność intelektualną i społeczną.
   Słuchacze zdobyli wiele informacji m. in. na temat: zwodniczego piękna roślin ozdobnych, zieleni Poznania i jej wpływu na zdrowie mieszkańców, a także jedzenia z marketu w naturalnym przebraniu. Ciekawe zagadnienia dotyczące branży drzewnej zostały przedstawione podczas wykładu pt.: „ Czego nie wiesz o drewnie”.
   Duże zainteresowanie wzbudził wykład o przetworach z ziół, podczas którego Seniorzy dowiedzieli się o najbardziej korzystnych terminach zbioru ziół. Poznali również sposoby ich  konserwacji oraz przepisy na przygotowanie syropów, nalewek, win, octów, olejów i masła ziołowego. Część Seniorów wdziała również udział w warsztatach zielarskich. Zapraszamy do oglądnięcia zdjęć z tych warsztatów.
   W ramach PUTW odbywają się także spotkania z udziałem zaproszonych gości spoza Uniwersytetu.  W edycji letniej 2016/2017 gościem była pani asp. szt. Magdalena  Piaseczyńska - funkcjonariusz z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu, która poprowadziła warsztaty na temat szeroko rozumianego bezpieczeństwa osób starszych. Seniorzy chętnie dyskutowali na temat unikania zagrożeń oraz w jaki sposób ustrzec się przed stratą oszczędności.
    W ramach zajęć PUTW cyklicznie odbywają się warsztaty pt.: „Czy odżywiasz się prawidłowo”, podczas których uczestnicy analizują swoje nawyki żywieniowe i ustalają indywidualne zapotrzebowania energetyczne.
    Działalność Przyrodniczego Uniwersytetu Trzeciego Wieku organizuje i koordynuje Centrum Kształcenia Ustawicznego. Spotkania cieszą się coraz większą popularnością, a zatem niewątpliwie jest to promocja Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu.
 

ZIOŁA W OGRODZIE - WARSZTATY ZIELARSKIE W STACJI DOŚWIADCZALNEJ MARCELIN

 

Przyrodniczy Uniwersytet Trzeciego Wieku  EDYCJA 3
Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu, ul. Wojska Polskiego 28, 60-637 Poznań, pokój 113,  tel./fax (61) 848 70 26 projekt strony www.artso.pl