senioralni.Poznań
Senioralni.Poznań 2019
kontakt
tel. 61 848 70 26
e-mail: cku@up.poznan.pl 
więcej>>
kontakt

Senioralni.Poznań 2019

senioralni, Poznań

Przyrodniczy Uniwersytet Trzeciego Wieku przyłączył się do październikowo-listopadowego cyklu imprezy „Senioralni.Poznań2019”.
 

             Dr hab. Monika Fliszkiewicz wygłosiła wykład pt.: „Pszczoły znane i mniej znane”, w trakcie którego przedstawiła systematykę pszczół, a także znaczenie pszczół w życiu człowieka. Ponadto słuchacze zapoznali się z różnorodnością nadrodziny Pszczoły (Apoidea) oraz charakterystyką poszczególnych rodzin. Na zakończenie wykład przerodził się w dyskusję, a temat nie został wyczerpany i z pewnością będzie jeszcze kontynuowany.
 

              Kolejnym wydarzeniem były warsztaty „Aktywny silvers”, czyli o tym, co i kiedy jeść by być pięknym i radosnym. Poprowadziły je panie: prof. UPP dr hab. Dorota Cais-Sokolińska, dr inż. Joanna Teichert oraz Hanna Skrzypczak.
Uczestnicy dowiedzieli się o sposobach na zachowanie pamięci, jak trenować koncentrację oraz jakie produkty warto włączyć do diety, aby wspomagać pracę mózgu. Seniorzy zadawali również pytania dotyczące ich nawyków żywieniowych. Panie prowadzące przekazały cenne wskazówki, jak na co dzień powinien prawidłowo odżywiać się senior. Na zakończenie seniorzy degustowali deser na bazie nasion chia oraz poznali kilka przepisów kulinarnych.
 

 

   

 

Senioralni.Poznań 2019
Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu, ul. Wojska Polskiego 28, 60-637 Poznań, pokój 113,  tel./fax (61) 848 70 26 projekt strony www.artso.pl