VII POZNAŃSKI FESTIWAL NAUKI I SZTUKI
13-16 PAŹDZIERNIKA 2004

    Kontynuując podjętą w 1998 roku inicjatywę, Kolegium Rektorów Państwowych Wyższych Szkół Miasta Poznania, któremu przewodniczy prof. dr hab. Stanisław Lorenc, rektor UAM, Zespół Koordynacyjny oraz Biuro Poznańskiego Festiwalu Nauki i Sztuki, w skład którego wchodzą przedstawiciele Akademii Ekonomicznej, Akademii Medycznej im. K. Marcinkowskiego, Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego, Akademii Rolniczej im. A. Cieszkowskiego, Akademii Sztuk Pięknych, Akademii Wychowania Fizycznego im. E. Piaseckiego, Politechniki Poznańskiej, Uniwersytetu im. A. Mickiewicza, Polskiej Akademii Nauk - Oddział w Poznaniu, Poznańskiego Towarzystwa Przyjaciół Nauk, Klasztor Dominikanów - Centrum Informacji o Sektach i Nowych Ruchach Religijnych organizują w 2004 roku po raz siódmy Poznański Festiwal Nauki i Sztuki.
    Patronat honorowy nad imprezą objęli Minister Nauki i Informatyzacji, Wojewoda Wielkopolski, Marszałek Województwa Wielkopolskiego i Prezydent Miasta Poznania. VII Poznański Festiwal Nauki i Sztuki odbędzie się w dniach od 13 do 16 października 2004 roku. Ze względu na udział najwybitniejszych przedstawicieli nauki proponowane hasło Festiwalu brzmi "Ucz się od najlepszych". Idea Festiwalu od lat pozostaje niezmienna, a mianowicie jest to niepowtarzalna szansa zapoznania się z najnowszymi osiągnięciami nauki i zobaczenia na własne oczy jej związku z życiem codziennym. Powinien zainteresować młodzież szkół średnich i studentów jak również ukazać podatnikowi dorobek i dzień dzisiejszy uczelni. Ważnym celem pozostanie również integracja środowiska akademickiego.
    W imieniu Rektorów i Biura Promocji i Współpracy z Praktyką - Komitetu organizacyjnego VII Festiwalu Nauki i Sztuki na naszej uczelni pragniemy Państwa poinformować i zarazem zaprosić do udziału w przygotowanej przez nas imprezie.
    Zaproszenie do uczestnictwa w VII Poznańskim Festiwalu Nauki i Sztuki Akademii Rolniczej im. A. Cieszkowskiego kierujemy do wszystkich zainteresowanych, tj. młodzieży szkół średnich, studentów, wychowawców i miłośników nauki.

    Podczas VII Festiwalu będą miały miejsce następujące imprezy:

 1. centralne:
  • inauguracja 13. października, godz. 10.00 w Ośrodku Nauki PAN,
  • wykłady w Ośrodku Nauki PAN wg następujących bloków tematycznych: zdrowie i żywność, przyroda, historia, kultura, problemy współczesne, informatyka, ekonomia, biotechnologia,
  • w Starym Browarze, tematyka związana ze sztuką,
  • imprezy plenerowe,
  • uroczystość zamknięcia 16. października w Teatrze Wielkim im St. Moniuszki;
 2. uczelniane: wykłady, seminaria, pokazy, prezentacje, warsztaty, wystawy, spektakle, koncerty, imprezy okolicznościowe;
 3. imprezy towarzyszące: Dni Książki Naukowej, Warsztaty - "Praca 2004".

Dr inż. Urszula Mojsiej - Organizator