XVII Poznański Festiwal Nauki i Sztuki - wtorek, 8 kwietnia 2014 r.


Już po raz XVII Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu zaprasza Państwa do udziału w Poznańskim Festiwalu Nauki i Sztuki. W ramach tegorocznej edycji festiwalu wszystkie uczelnie biorące udział przygotowały ponad 300 imprez, podczas których będzie można wziąć udział w warsztatach, konkursach, wykładach oraz eksperymentach. To wspaniała okazja do poszukiwania nowych pasji, odkrycia czegoś nowego. To także sposobność do zobaczenia nowoczesnych laboratoriów, sal ćwiczeniowych i wykładowych Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu.

Poprzez organizację Poznańskiego Festiwalu Nauki i Sztuki chcemy przybliżyć Państwu naukę, problemy i korzyści, jakie z niej płyną, pokazać postęp w różnych dyscyplinach oraz nowe kierunki rozwoju. Zdrowy tryb życia, ciekawostki ze świata roślin i zwierząt oraz nowoczesne narzędzia pomagające nam badać otoczenie to tylko mały fragment atrakcji, które czekają na Państwa w tym roku. Festiwal jest również niezwykłą sposobnością do zapoznania się z ofertą edukacyjną Uczelni, która może w przyszłości okazać się idealnym miejscem do zgłębiania wiedzy i rozwoju zainteresowań.

Imprezy festiwalowe odbędą się w tym roku w 12 miejscach. Inauguracja festiwalu odbędzie się w Polskiej Akademii Nauk przy ul. Wieniawskiego 17.

8.04.2014 r. Na terenie Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu będziecie Państwo mogli wysłuchać wykładów, prezentacji i warsztatów w:

- Biocentrum, ul. Dojazd 11;
- budynku Instytutu Inżynierii Rolniczej, ul. Wojska Polskiego 50;
- budynku Wydziału Technologii Drewna, ul. Wojska Polskiego 38/42;
- Kolegium im. K. Gawęckiego, ul. Wołyńska 33;
- budynku Wydziału Melioracji i Inżynierii Środowiska, ul. Piątkowska 94E;
- Kolegium Cieszkowskich, ul. Wojska Polskiego 71 C;
- budynek Katedry Mikrobiologii Ogólnej I Środowiskowej, ul. Szydłowska 50;
- Collegium Maximum, ul. Wojska Polskiego 28;
- Kolegium Zembala, ul. Dąbrowskiego 159;
- budynek Wydziału Nauk o Żywności i Żywieniu, ul. Wojska Polskiego 31/33;
- Centrum Kultury Studenckiej, ul. Dożynkowa 9/6;
- Leśny Ośrodek Szkoleniowy w Łysym Młynie koło Biedruska.

Dzięki patronowi Kolegium Rektorów Miasta Poznania oraz wsparciu Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego festiwal jest także okazją do promocji szkół wyższych i ośrodków naukowych, a współdziałanie w jego przygotowaniu osób z różnych uczelni sprzyja współpracy i integracji całego środowiska akademickiego.
Poznański Festiwal Nauki i Sztuki na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu oferuje wiele fascynujących tajemnic, które mogą Państwo odkryć razem z nami.
Jesteśmy przekonani, że znajdą Państwo w programie propozycje odpowiadające waszym zainteresowaniom, które dostarczą niezapomnianych wrażeń.
Serdecznie zapraszamy!
dr inż. Urszula Mojsiej, Koordynator Poznańskiego Festiwalu Nauki i Sztuki na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu

Powrót