Rolniczo - Sadownicze Gospodarstwo Doświadczalne Przybroda
ul. Parkowa 4, 62-090 Rokietnica
tel. +48 (61) 814 48 94, tel./fax +48 (61) 814 47 31
e-mail: przybroda@up.poznan.pl
www: http://www.up.poznan.pl/przybroda

O FIRMIE

    Rolniczo – Sadownicze Gospodarstwo Doświadczalne Przybroda jest jednym z dziesięciu Rolniczych Zakładów Doświadczalnych Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu.


    R-SGD Przybroda znajduje się 25 km od Poznania, przy trasie Poznań – Szamotuły. Ogólna powierzchnia Gospodarstwa wynosi 490 ha, w tym grunty orne stanowią 400 ha, a nasadzenia sadownicze 50 ha.


    Gospodarstwo ma charakter wielokierunkowy i obejmuje produkcję rolniczą, zwierzęcą i sadowniczą.
Produkcja rolnicza nastawiona jest na uprawę zbóż towarowych, roślin przemysłowych oraz wytwarzanie pasz objętościowych dla własnego pogłowia zwierząt.
Produkcja zwierzęca koncentruje się przede wszystkim na hodowli bydła mlecznego rasy czarno - białej.
Natomiast produkcja sadownicza oparta jest głównie na nasadzeniach jabłoni, a ponadto obejmuje również niemal wszystkie gatunki drzew i krzewów owocowych uprawianych w naszej strefie klimatycznej.


    Gospodarstwo stanowi zaplecze Uczelni w zakresie prowadzenia prac naukowo – badawczych i działalności dydaktycznej. Specyfika Rolniczo – Sadowniczego Gospodarstwa Doświadczalnego Przybroda sprawia, że organizowane są szkolenia, praktyczne pokazy
i seminaria sadownicze dla producentów, doradców terenowych z instytucji związanych
z rolnictwem, studentów i nauczycieli szkół ogrodniczych, a także działkowców z rejonu Wielkopolski.


    R-SGD Przybroda reprezentuje swoje osiągnięcia i promuje Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu na różnych specjalistycznych targach i wystawach organizowanych w Poznaniu
i w Wielkopolsce.


Mapa     Rolniczo – Sadownicze Gospodarstwo Doświadczalne Przybroda znane jest i kojarzone przede wszystkim ze sprzedażą owoców najwyższej jakości w umiarkowanej cenie. Posiada w swoim asortymencie wiele gatunków i odmian między innymi: wiśni, czereśni, śliwek, brzoskwiń, nektaryn, borówki amerykańskiej oraz  jabłek (ok. 120 odmian) i gruszek.


    R-SGD Przybroda corocznie uzyskuje certyfikat integrowanej produkcji i sprzedaje zdrowe, zawierające wiele witamin oraz bardzo smaczne owoce poprzez sieć własnych punktów sprzedaży "Czerwone Jabłuszko".


    Aby zapewnić jak najwyższą jakość owoców w R-SGD Przybroda, od momentu zbioru poprzez przechowywanie, aż do ich sprzedaży; wdrożony został system HACCP, polegający na ciągłej kontroli warunków w jakich znajdują się owoce.


    Wszystkie owoce przeznaczone na sprzedaż przechodzą kwalifikację w celu ustalenia klas jakości owoców świeżych, co potwierdzone jest każdorazowo odpowiednim protokołem wystawianym przez rzeczoznawcę.


    Gospodarstwo w Przybrodzie stara się sukcesywnie rozwijać i poprawiać warunki sprzedaży owoców, wzbogacać asortyment poprzez wprowadzenie nowych gatunków i odmian.NATURALNIE MĘTNY 100% SOK JABŁKOWY

Od sezonu 2010/2011 Gospodarstwo z owoców wyprodukowanych we własnym sadzie wytwarza Naturalnie Mętny 100% Sok Jabłkowy, który w swoim składzie nie zawiera wody, cukru i konserwantów. Sok otrzymywany jest metodą tłoczenia, utrwalany jedynie dzięki procesowi łagodnej pasteryzacji, która pozwala zachować naturalny smak i pełen bukiet witamin oraz błonnik i inne cenne substancje zawarte w naszych owocach. Soki przechowywane są w wygodnych opakowaniach z kartonu ekologicznego typu: bag-in-box, które zachowują trwałość przez pół roku od daty produkcji, a po otwarciu sok można spożywać przez dwa tygodnie.

Dyrektor
mgr inż. Filip Mazur
061 814 47 31
Główna Księgowa
inż. Lucyna Przybylska
061 814 48 94