Strefa Doktoranta

Nasi doktoranci

W lipcu 2013 r. stopień naukowy doktora uzyskały nasze koleżanki Anna Malinowska i Katarzyna Leja. Serdecznie gratulujemy.

W czerwcu 2013 r. stopień naukowy doktora uzyskała nasza koleżanka Emilia Kupińska. Serdecznie gratulujemy. 

W kwietniu 2013 r. stopień naukowy doktora uzyskała nasza koleżanka Angelika Ziółkowska. Serdecznie gratulujemy. 

W marcu 2013 r. stopień naukowy doktora uzyskał nasz kolega Mariusz Dziadas. Serdecznie gratulujemy.

 W lutym 2013 r. stopień naukowy doktora uzyskała nasza koleżanka Agnieszka Frala. Serdecznie gratulujemy.

 

 


 

 

"Kodeks etyki pracownika naukowego"

Podstawowe uniwersalne zasady i wartości etyczne, na których opiera się integralność i wiarygodność nauki odnoszą się do przedstawicieli wszystkich dyscyplin nauki. Ich przestrzegania należy wymagać od naukowców, instytucji, w których prowadzą oni badania, a także tych instytucji, które badania finansują i zajmują się organizacją życia naukowego. 

Niniejszy dokument opracowany przez Komisję ds. etyki w nauce opiera się na podstawowych ogólnych zasadach etyki, uznanych w naszym kręgu kulturowym za naturalne i powszechnie obowiązujące. Kodeks prezentuje zasady samoregulacji społeczności naukowej.

Pobierz


 

"Rzetelność w badaniach naukowych oraz poszanowanie własności intelektualnej"

 

Głęboka odpowiedzialność za podejmowane działania i odwoływanie się do uniwersalnych wartości etycznych muszą stanowić nieodłączny atrybut pracy naukowej i działalności akademickiej. Promowanie najwyższych standardów w działalności naukowej i zapobieganie wszelkim przejawom nierzetelności są przedmiotem szczególnej troski. 

Poniżej prezentowana broszura stanowi przegląd najczęstszych przewinień popełnianych przez badaczy, uchybień w procedurach grantowych czy wreszcie naruszeń atrybucji autorstwa publikacji naukowych. Jest to jednocześnie zbiór cennych wytycznych odnoszących się do kwestii własności intelektualnej, uczciwości autorskiej i zachęta do piętnowania wszelkich przypadków łamania tych zasad.

Pobierz

 


"Dobre praktyki w procedurach recenzyjnych w nauce"

 

Transparentne, rzetelne i uczciwe uprawianie nauki stanowi gwarancję jej jakości i warunek dynamicznego rozwoju. Tylko merytoryczne postępowanie we wszelkich aspektach działalności naukowej i akademickiej, pozbawione cech protekcjonizmu naukowego, może pomóc w budowaniu silnej pozycji polskiej nauki.

Intencją jest, aby dokument "Dobre praktyki w procedurach recenzyjnych w nauce" był dla wsparciem w postępowaniach recenzyjnych i w przeciwdziałaniu nieprawidłowościom. W tym obszarze uprawiania nauki przejrzystość zasad stanowi fundament prawidłowego jej rozwoju i buduje autorytet środowiska uczonych w Polsce.

Pobierz

 

 

 

 tel. 61 848 70 97, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.


Created by foobu.pl 2012-2015.